Thursday, 6 November 2014

Graphics by Marta Frej


It's been a long time since I published a last post related to the design, so now I am going to make up for it. I found Marta Frej's memes by accident and although I rather don't watch traditional memes, I definitely like the idea of making an art form from them . 

Dawno nie było postu związanego z designem, dlatego teraz postaram się to nadrobić. Na memy Marty Frej trafiłam przypadkiem i choć raczej nie oglądam tradycyjnych memów, to zdecydowanie przypadł mi do gustu pomysł zrobienia z nich formy sztuki. 

Marta's graphics seem a bit sloppy, sketchy and underdone, but in my opinion that's where their charm lies. Marta shows a female point of view. Therefore, I sometimes wonder if my partner would also understand their message? :)

Grafiki Marty sprawiają wrażenie trochę niechlujnych, szkicowych i niedopracowanych, ale moim zdaniem właśnie w tym tkwi ich urok. Marta przedstawia na nich kobiecy punkt widzenia. Dlatego też czasami zastanawiam się, czy mój partner również zrozumiałby ich przekaz? :)All the graphics come from Marta Frej's fb profile. / Wszystkie grafiki pochodzą z facebooka Marty Frej. 

7 comments:

 1. Nie no muszę przyznać, że naprawdę fajna sprawa te grafiki. :) Jak w pierwszym momencie przeczytałem słowo design to się trochę przeraziłem, bo pomyślałem, że będzie o czymś innym, a tu miłe zaskoczenie, że o grafice.
  Podobają mi się te grafiki, bo pokazują tak właściwie prawdziwe życie. Ale pokazują one też stereotypy jak np. te z babciami czy z kobietami. Co prawda czasem się one sprawdzają, ale nie zawsze. :) Ale muszę zachwalić grafikę no jeśli chodzi o sam obrazek. Super to jest dopracowane i narysowane. Jestem pod wrażeniem zawsze jak ktoś umie coś takiego narysować i napisać jeszcze obok jakiś fajny tekst. Jest to dla mnie takie wow. :)
  Z tego miejsca życzę powodzenia Marcie Frej no i tobie w prowadzeniu bloga, bo super ten post wyszedł. :)
  http://zyciejestmuzykaaa.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Hehe, bardzo fajne te memy :D
  Mega mi się kilka podoba :)
  Bardzo fajny blog :)

  mlwdragon.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. Strasznie podobają mi się te memy. Nie które sobie zapisałam jak można oczywiście.
  U mnie http://muzycznomaniaa.blogspot.com/ nowe notowanie

  ReplyDelete
 4. Ładne. Takie... inne od tego, co można znaleźć na stronach typu kwejk itp.

  Nowa recenzja na http://The-Rockferry.blog.onet.pl

  ReplyDelete
 5. Genialne! I prawdziwe. ;)
  songnevergrewold.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Najbardziej podoba mi się druga i ostatnia grafika (SuperElvis). Pozdraiwam gorąco. :)

  ReplyDelete
 7. Nie powiem, interesujące. Podoba mi się :)

  Nowy wpis @ http://Fizzz-Reviews.blogspot.com

  ReplyDelete